gototopgototop
Get Adobe Flash player

Робота з дітками із зони АТО

 

"Щоб ти жив в епоху перемін" - це древнєкитайське прокляття, але, як не дивно, ми якраз і живемо саме в цю епоху. Ті жахіття, що творяться в нас в державі, той безлад не може дати спокою і мені, і нашій організації. ГО "Енергія змін" проводить роботу з дітками-переселенцями із зони АТО.

 

 

 

Знаю, що точаться великі дискусії стосовно того, що робиться в нас в країні, але дивлячись на цих грубо кажучи "бідових" дітей про сто забиваєш на всі ці "теревені" і просто допомагаєш чим можеш цим діткам. А їм треба, в першу чергу, прийняття та розуміння, щирого теплого спілкування та впевненості, що вони потрібні, що вони гарні і хороші.

Перший захід пройшов влітку 08 серпня. Це був виїзд в с. Маків до дітей-переселенців, які там проживають у місцевому санаторії.

Разом з дітьми вчилися ставити палатку, знайомилися із альпіністьським спорядженням та пробували вдягати системи і трохи в них висіли. Місця для лазіння там не було, але я знайшла стовпчик на бетонному паркані, то на ньому зробила станцію і всі по черзі каталися на мотузці в системах.


Що цікаво, коли дійшло діло до входження у власноруч поставлену палатку, діти самостійно вишикувалися в чергу. Такої взаємопідтримки та взаємоповаги я давно не зустрічала в дитячих колективах. А в діток в очах печаль, у них у всіхЮ на жаль, психологічн і травми, з їх вуст лунали слова ненависті до цих бойових дій, до того, що в них уже зруйновані будинки. Вони мені розповідали про бомбосховища та як правильно кидати гранату... Це були діти...

Наступного разу з дітками-переселенцями зустрілися під час акції партнерської ГО під час реалізації "Вуличний університет" в південно-західному мікрорайоні м. Хмельницького. Ми виїхали із нашою "Туристичною смугою перешкод". Діти були раді полазити по мотузках та просто погратися.

Також дітки-переселенці були під час виїзду мобільного скеледрому до дня м. Хмельницького, який выдбувся 27 вересня. Діти проживають у ближніх до м. Хмельницького селах та приїхали разом із школою на заходи до Дня міста.

З жовтня розпочалася співпраця із партнерською організацією БФ "Ксена". Щотижня нею проводиться клуб для діток з АТО "Джерела толерантності", де дітки вичають принципи толерантного ставленн ядо інших народів, людей, явищ. 02 листопада пройшло провела заняття із дітками на тему "Дружня країна Грузія", яку якраз літом відвідала в рамках Альпзборів ХмФАіС. Розповідала про культуру Грузії, традиції, архітектуру, також демонструвала фото гірської системи Кавказьких гір, яка пролягає через всю країну. А також читали грузинські народні казки.

09 листопада дітки, що відвідують клуб "Джерела толерантності" (БФ "Ксена") прийшли полазити в зал ГО "Енергія змін": купа емоцій, метушні, дитячого сміху та сяючих очей.

Стільки дітей на тренуванні у нас ще не було)))

Думаю, що ці діти стануть хоч трішки щасливішими від того, що їм можна кудись прийти і побігати, полазити, поскакати, посміятися і, можливо, хоч трішечки порадіти життю.

Фото із нашого спільного тренування можна переглянути тут

 

Секции

Полезные ресурсы

Последние комментарии